Logo

LED SVIETIDLÁ
úsporné a komfortné osvetlenie
Na sklade
LED svietidlo LampaŠik

LED svietidlo LampaŠik

Bez DPH
52,50 €
DPH 20 (20%)
10,50 €
Cena s DPH
63,00 €

LED svietidlo LampaŠik je určené pre osvetlenie interiérových priestorov, hlavne pre WC miestnosti a chodby, kde sa využíva osvetlenie v nočných hodinách počas spánku osôb. Bezpečnostná trieda II.


Dostupnosť:
in_stock (10)
SKU:
LED_DURISE2835_LAMPASIK

Použitie červeného svetla v noci počas spánku umožňuje nepretržitú tvorbu melatonínu a komfortný spánok. Tieto podmienky zabezpečujú štart do nového dňa bez únavy.

LED svietidlo LampaŠik je určené pre osvetlenie interiérových priestorov, hlavne pre WC miestnosti a chodby, kde sa využíva osvetlenie v nočných hodinách počas spánku osôb. Bezpečnostná trieda II.

LED modul:

Osram DurisE2835 obsahuje 24 kusov neutrálnych bielych LED 4000K s minimálnym CRI 82 a účinnosťou 189lm/W. Ďalej modul obsahuje 9  kusov červených LED s vlnovou dĺžkou 620nm a účinnosťou 74lm/W. Ako svetelný difúzor pre svietidlo je použité 3mm hrubé plexisklo s matným povrchom odtieňom opál. Celkový svetelný tok svietidla je 600lm s kruhovou vyžarovanou charakteristikou 120°. Svietidlo sa napája LED predradníkom PSI 6V LED, ktorý ma regulačnú charakteristiku Dual_Mode CC_CV - regulácia konštantného prúdu aj napätia s výstupným napätím 20V a prúdom 275mA. Pri daných výstupných parametroch vstupný príkon zo sieťového rozvodu 230VAC nepresiahne 7WAC. Rozmery sú ø 154mm x 66mm, hmotnosť je 300g.

Pripojenie LED svietidla:

Pripojenie svietidla k elektrickému rozvodu. Napájanie modulu umožňuje využiť klasickú sieťovú inštaláciu s prívodným fázovým L a neutrálnym N vodičom bezpečnostnej triedy II a jedným štandardným sieťovým vypínačom. Pružnými svorkami Wago sa pripojí čierny vodič k fázovému vodiču označený L a modrý vodič k neutrálnemu vodiču označený N.

Módy LED svietidla:

Svietidlo pri privedení napájacieho napätia vyhodnotí počas doby približne 100ms. okolité osvetlenie. Z hodnoty osvetlenia sa modul zapne do dvoch možných stavov. Ak okolité osvetlenie je Eo > 2lx zapnú sa biele LED a svietidlo nepretržite svieti až do vypnutia napájacieho napätia. Ak okolité osvetlenie je Eo < 2lx zapnú sa červené LED a modul nepretržite svieti až do vypnutia napájacieho napätia. Pri tomto stave umožňuje svietidlo rozsvietiť biele LED a súčasne červené zhasnú a po dobe približne 0,5 sekundy. Následným zapnutím sieťového vypínača, ktoré sa musí vykonať do doby približne dvoch sekúnd. Týmto svietidlo nepretržite svieti bielym svetlom až do vypnutia napájacieho napätia.

  • Poznámka 1: podmienkou je, že do tohto stavu môžeme svietidlo uviesť najskôr približne jednu sekundu po rozsvietení červených LED.
  • Poznámka 2: ak pri tomto stave chceme zapnúť opäť červené LED sieťovým vypínačom svietidlo vypneme a následne minimálne po dobe približne troch sekúnd zapneme.

LED predradník:

PSI 6V LED je zdroj jednosmerného prúdu. Je konštruovaný pre napájanie LED modulov konštantným prúdom do 350mA. Alternatívne je dimovateľný v rozsahu 0% až 100% menovitého prúdu 0mA až 350mA. Topológia zapojenia Flyback v quasirezonančnom mode s primárnym snímaním. Napája sa sieťovým napätím striedavé v rozsahu ~184VAC až ~253VAC. Konštrukcia Open Frame s krytím IP 00.

Sieťové kábliky - dĺžka 25cm:

  • Čierny L (fáza).
  • Modrý N (neutrál).

Nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom. Vysoké prúdy a vysoké napätia na primárnej strane elektrického zariadenia - galvanicky spojenej so sieťovým rozvodom - môžu byť nebezpečné, dokonca smrteľné. Preto zapojenie zariadenia k sieťovému rozvodu by mala prevádzať iba kvalifikovaná osoba. Inštaláciu zariadenia k sieťovému rozvodu prevádza osoba s odbornou spôsobilosťou (vyhl. 508/2009 Z.z. §22.). Spoločnosť PALCO IT, s.r.o. nezodpovedá za žiadne následky, ktoré môžu vyplynúť z pripojenia elektrického zariadenia k elektrickému sieťovému rozvodu, z modifikácií elektrického zariadenia, ktorú previedol užívateľ bez súhlasu výrobcu PALCO IT, s.r.o. alebo pri používaní elektrického zariadenia v inej aplikácií, ako je popísaná výrobcom PALCO IT, s.r.o. v návode pre užívateľa.

Na zariadenie je poskytovaná výrobcom 24 mesačná záručná doba. Nárok na bezplatnú záručnú opravu zaniká ak:

  • Došlo k poškodeniu v dôsledku živelnej pohromy alebo vojny.
  • Došlo k poškodeniu v dôsledku prepätia, pri pripojení iného ako predpísaného napätia.
  • Bolo zariadenie mechanicky poškodené vinou zákazníka.

Vyhlásenie o zhode:

VYHLÁSENIE O ZHODE


Napájanie
230VAC
Vstupné striedavé napätie
195VAC až 253VAC
Nominálny vstupný striedavý prúd
0,06AAC
Izolačná pevnosť (prim. sek.)
3kV 6sek.
Power Factor
>0,5
Úroveň krytia
IP 20
Príkon
max. 7W
Vstupná frekvencia
47Hz až 63Hz
Účinnosť
186lm/W (biele svetlo) ; 74lm/W (červené svetlo)
Svetelný tok
600lm (biele svetlo) ; 120°
CCT: korelácia farebnej teploty
4000k (biele svetlo) ; 620nm (červené svetlo)
CRI: index farebného podania
82 (biele svetlo)
Počet LED na module
24ks. (biele svetlo) ; 9ks. (červené svetlo)
Rozmery
Ø 154mm x 66mm
Hmotnosť
300g
Tolerancia vstupného napätia
-15% až +10%
Skladovacia teplota
-10°C až +50°C
Pracovná vlhkosť okolia
max. 90%
 
Powered by Phoca Cart
Najpozerateľnejšie