Logo

WEBOVÉ PREZENTÁCIE
weby, eshopy, poradenstvo, joomla, phoca cart
Prekvapivé informácie o Internet Archive Wayback Machine

Vedeli ste, že Internet Archive Wayback Machine je jednou z najväčších digitálnych knižníc a archívov na svete? Táto úžasná platforma umožňuje užívateľom preskúmať webové stránky, ktoré už dávno zmizli z internetu. Wayback Machine uchováva archivované verzie webových stránok a poskytuje verejnosti prístup k histórii internetu. Tento nástroj je neoceniteľným zdrojom pre výskumníkov, novinárov aj bežných užívateľov, ktorí si želajú získať informácie o minulosti internetu a sledovať jeho vývoj. Internet Archive Wayback Machine je skutočne jedinečným projektom, ktorý nám umožňuje preskúmať a objaviť poklady minulosti v digitálnom svete.

Logo Internet Archive Wayback Machine

Zhromažďovanie odkazov:

Vedeli ste že webový archív je prepojený z Vašou webovou stránkou? Ak nie, a ste používateľom CMS Joomla! môžete si to vyskúšať.

  • Je potrebné mať v CMS zapnutý systémový plugin presmerovania (na obrázku nižšie).
  • Navštívte webový archív.
  • Zadajte adresu Vášho webu.
  • Začnite prechádzať históriu webu ideálne z pred niekoľkých rokov.
  • Ak sa zobrazí už aktuálne neexistujúci obrázok alebo odkaz, tak tie za zhromaždia v komponente presmerovania v CMS Joomla!.
  • Tieto odkazy bude môcť presmerovať na existujúcu stránku.

Systémový zásuvný modul presmerovania

Zaznamenanie histórie:

Ak prechádzate webový archív konkrétnej stránky dostatočnej veľkej miere, tak môže sa stať že robot, ktorý prechádza web vytvorí snapshot/s z aktuálneho dňa. Viď. (obrázok nižšie) zo dňa 19.3.2022 a 20.3.2022, kde som prechádzal snáď každú jednu archivovanú stránku palcoit.eu od roku 2011. Spolu za tie dva dni sa vytvorili 20 snapshots.

História na webovom archíve snapshot/s

Najpozerateľnejšie